Strona główna
RTV i AGD
Tutaj jesteś

Jak połączyć telefon z tv? Sprawdź przewodnik

1 marca 2022 jak połaczyć telefon z tv


Nowoczesne telefony komórkowe nie służą już wyłącznie do wykonywania połączeń telefonicznych. Smartfon jest małym centrum multimedialnym, które mieści się w kieszeni. Na ekranie smartfona możemy oglądać filmy, zdjęcia, a nawet programy telewizyjne. Wadą może być jednak mały rozmiar wyświetlacza telefonicznego. Rozwiązaniem jest połączenie telefonu z telewizorem. Jak połączyć smartfon z odbiornikiem telewizyjnym? Poniżej opisujemy najpopularniejsze metody.

Połączenie za pomocą kabla

Podłączenie telefonu z telewizorem może odbyć się za pomocą kabla. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie, które zazwyczaj gwarantuje sukces. Jak połaczyć telefon z tv w ten sposób? Niezbędny będzie kabel MHL. Taki kabel z jednej strony posiada wtyczkę do złącza HDMI. Po przeciwnej stronie umieszczona jest wtyczka do złącza USB. Wtyczka do złącza USB może występować w różnych wariantach, które należy dopasować do swojego smartfona. Możemy mieć do wyboru złącze typu micro USB lub USB-C. Podłączenie smartfona do telewizora odbywa się poprzez wpięcie wtyczki HDMI do gniazda w telewizorze oraz wtyczki USB do gniazda w smartfonie. Połączenie powinno zostać automatycznie wykryte. Udostępnianie ekranu na tv zazwyczaj następuje natychmiastowo. Smartfon musi być jednak zgodny ze standardem MHL.

Połączenie za pomocą USB

Połączenie telefonu z telewizorem można również zrealizować za pomocą USB. Jak podłączyć smartfona do telewizora przez USB? Należy użyć do tego przewodu USB zakończonego odpowiednimi wtyczkami z obu stron. Połączenie obu urządzeń za pomocą przewodu to dopiero pierwszy krok. Kolejnym krokiem jest wybranie z menu telefonu opcji MTP, czyli Media Transfer Protocol. Ten sposób może być jednak zawodny. Warunkiem powodzenia jest kompatybilność systemów operacyjnych zainstalowanych w smartfonie i telewizorze.

Połączenie za pomocą sieci Wi-Fi

Co zrobić, kiedy połączenie kablowe zawodzi? Można spróbować połączyć telefon z telewizorem bezprzewodowo. Nie każdy telewizor można w ten sposób niestety podłączyć. Takie rozwiązanie będzie możliwe do zastosowania w przypadku telewizorów nowej generacji wyposażonych w funkcję Smart TV. Wówczas połączenie odbywa się za pomocą sieci Wi-Fi. Telewizor i telefon muszą być zalogowane do tej samej sieci Wi-Fi. Co zrobić w przypadku, kiedy telewizor nie ma możliwości podłączenia do sieci Wi-Fi? Rozwiązaniem jest zakup odpowiedniej przystawki, która umożliwi bezprzewodowe wyświetlanie treści z telefonu na telewizorze. Telefony z systemem Android można w ten sposób podłączyć za pomocą przystawki Google Chromecast. Przed zakupem przystawki dobrze jest sprawdzić, czy nasz model telefonu będzie z nią kompatybilny.

Redakcja urzadzamy24.pl

Witamy na TopRemont.pl – serwisie, który powstał z pasji do budownictwa, technologii RTV i AGD, ogrodu oraz remontów. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy z zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak połaczyć telefon z tv
inteligentny dom

Jesteś zainteresowany reklamą?

inteligentny dom