urzadzamy24.pl

Blog tematyczny o domu i budownictwie

BudownictwoDom

Piękne i funkcjonalne domy z nowoczesną elewacja

Piękne i funkcjonalne domy z nowoczesną elewacja

Elewacja budynku to pierwsza rzecz, na jaką zazwyczaj zwraca się uwagę. Nic więc dziwnego, że przykłada się do niej dużo uwagi. Poza tym pełni ona również funkcje całkiem praktyczne, dlatego jej wybór musi być dobrze przemyślany. Jeszcze niedawno wykonywano je głównie z tynków, obecnie możliwości są znacznie większe, ciekawsze, ale również droższe.

Tynki dekoracyjne na elewacje budynków

Mimo że jest to już od dość dawna znane rozwiązanie, to jednak obecne technologie pozwalają uzyskać znacznie ciekawsze efekty. Tynk dekoracyjny nie musi być już odznaczać się tylko gładką lub barankową powierzchnią, ale może posiadać dużo bardziej fantazyjną strukturę, która będzie na siebie zwracać uwagę. Obecnie nowoczesne tynki dekoracyjne mogą mieć nawet właściwości fluorescencyjne i domieszki naturalnych materiałów.

Płytki i cegiełki

Nowoczesne elewacje domów to także te, które wykonuje się z różnego rodzaju płytek lub cegły klinkierówki. W zależności od tego, na jaki rodzaj produktu się zdecydujemy, to możemy osiągnąć nie tylko wyjątkowe efekty wizualne, ale również trwałe i funkcjonalne elewacje budynków. Płytki elewacyjne mogą być wykonane z naturalnych materiałów, np. kamienia, a także trawertynu, betonu, silikatu i elastycznych żywic. Pod tym względem można także pozwolić sobie na różnorodność kolorystyczną.

Beton architektoniczny

Nowoczesną elewacja odznaczają się także budynki, które posiadają elewacje z betonu architektonicznego. Jest to materiał, który sprawdzi się przede wszystkim na nowoczesnych, prostych budynkach. Jego surowy klimat idealnie wpisuje się we współczesne, minimalistyczne trendy w aranżacjach. Poza tym posiada on także wiele zalet – jest odporny na czynniki pogodowe, wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości.

Drewniane elewacje budynków

Nowoczesną elewacja odznaczają się te budynki i domy, które wykorzystują również drewno jako nietuzinkowy sposób na jego zewnętrzną oprawę. Można kłaść je na całym budynku lub połączyć z innymi materiałami, np. betonem architektonicznym lub płytkami, dzięki temu zyskuje się piękne, stylowe i nowoczesne pod względem wizualnym domy czy biura.

Niezależnie od tego, na jakie elewacje domów się zdecydujemy, to warto kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale również i funkcjonalnością. Całe szczęście, że nowoczesne trendy szczególny nacisk kładą właśnie na ten aspekt. Nie można także zapomnieć o tym, aby nasz dom świetnie wpisywał się w najbliższe otoczenie – spójność stylizacyjna to także wyznacznik nie tylko dobrego gustu, ale także nowoczesności.

Udostępnij