Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Soundbar czy kino domowe? Poznaj różnice i zdecyduj

25 stycznia 2022 zestaw kina domowego


Nowoczesne telewizory dysponują doskonałymi technologiami wyświetlania obrazu. Czasem jednak sam obraz to za mało. Podczas oglądania wydarzeń muzycznych warto też zadbać o odpowiednie wrażenia dźwiękowe. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które poprawiają jakość dźwięku emitowanego przez telewizor. Najpopularniejsze z nich to soundbary oraz zestawy kina domowego. Jaka jest różnica pomiędzy soundbarem i kinem domowym? Które rozwiązanie wybrać? O tym piszemy w poniższym tekście.

Jaka jest różnica pomiędzy soundbarem i kinem domowym?

Czym różni się soundbar od zestawu kina domowego? Najważniejsza różnica to wielkość zestawu. Soundbar to listwa dźwiękowa o niewielkich rozmiarach. Taką listwę można łatwo umieścić w bezpośredniej okolicy telewizora. W zależności od potrzeb soundbar można ustawić na szafce pod telewizorem lub też przymocować na ścianie. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów soundbar zapewnia zaawansowane technologie poprawy jakości dźwięku. Do soundbara można dokupić również subwoofer, dzięki któremu wrażenia przestrzennego dźwięku będą znacznie bardziej realistyczne. Kina domowe to rozbudowane zestawy, które składają się z kilku elementów. Duże zestawy kina domowego posiadają pięć dużych głośników oraz subwoofer. Instalując zestaw kina musimy też zadbać o odpowiednie umieszczenie przewodów. Rozwiązaniem tego problemu mogą być nieco droższe kina domowe bezprzewodowe. Kina domowe to systemy odpowiednie dla osób dysponujących dużą powierzchnią mieszkalną. Zestaw kinowy ma również znacznie bogatsze możliwości konfiguracji dźwięku w porównaniu do soundbara.

Różnice stanowi cena zestawu

Soundbar i kino domowe to rozwiązania z zupełnie innych kategorii cenowych. Soundbar posiadający ciekawe parametry możemy nabyć już za kilkaset złotych. W tej cenie dostaniemy zestaw bardzo dobrej jakości, który będzie też wyposażony w radio. Taki soundbar powinien spełnić większość naszych oczekiwań. Zakup zestawu kina domowego to wydatek dochodzący zazwyczaj do kilku tysięcy złotych.

Soundbar czy kino domowe? Co wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ostateczny wybór zależy od kupującego, jego możliwości finansowych i oczekiwań. Kino domowe to rozwiązanie znacznie bardziej rozbudowane od soundbara. Zestaw kina domowego może być wyposażony w funkcje, które są niedostępne w tańszych soundbarach. Jest on jednak zazwyczaj kilkukrotnie droższy od soundbara. W przypadku braku wygórowanych oczekiwań wobec zestawu dźwiękowego dobrym pomysłem może okazać się zakup tańszego rozwiązania.

Redakcja urzadzamy24.pl

Witamy na TopRemont.pl – serwisie, który powstał z pasji do budownictwa, technologii RTV i AGD, ogrodu oraz remontów. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy z zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

schody modułowe
komody do sypialni

Jesteś zainteresowany reklamą?