Jak rozświetlić wnętrze mieszkania? Farba z efektem diamentowego pyłu!
Farba diamentowa to obecnie bardzo popularne rozwiązanie aranżacyjne. Wybierają je zazwyczaj miłośnicy efektownego stylu glamour. Brokatowe ściany nie tylko przyciągają wzrok, ale również optycznie powiększają i rozświetlają wnętrze. Iskrząca farba wymaga odpowiedniej techniki malowania i ekspozycji na światło. Jakie cechy powinien mieć wysokiej jakości produkt? Sprawdźmy!
Farba z efektem diamentu = wnętrze w stylu glamour?
To styl, który łączy w sobie zmysłowość, luksus, szyk oraz blask. Klimatyczny wystrój otrzymuje się dzięki zestawieniu ze sobą jasnych barw, miękkich tkanin oraz lśniących dodatków.
Błyszcząca farba do ścian stanowi tutaj idealne uzupełnienie dla welurowych sof, aksamitnych poduszek, puszystych dywanów i eleganckich luster. W klimat najlepiej wpisze się farba z efektem diamentu w jasnych odcieniach beżu, kremowej bieli, pastelowych odcieniach błękitu, różu lub zieleni.
Gdzie diamentowa farba ozdobna sprawdzi się najlepiej?
Iskrząca farba diamentowa, na przykład ta, którą oferuje Guardi, najlepiej sprawdzi się na dobrze oświetlonych ścianach. Drobinki brokatu skrzą się pod wpływem odbijania światła dziennego lub sztucznego. Im intensywniejsze będzie to światło, tym wyraźniejszy efekt! To prawdziwa uczta dla oka.
Nie powinno więc dziwić, że farba ozdobna do ścian z efektem diamentów mocno przyciąga spojrzenia. Aby efekt nie był zbyt przytłaczający, zaleca się malować nią jedynie ich fragmenty.
Farba z efektem diamentu sprawdzi się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Można nią nawet malować ściany w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza, ale nie jest zalecane, aby produkt stale miał kontakt z wodą.
Czym nakładać farbę ozdobną?
Farbę błyszczącą do ścian można nakładać z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi. Najczęściej jednak stosuje się pędzel płaski lub wałek sznurkowy. Dla osiągnięcia maksymalnie wyrazistego efektu zaleca się, aby nałożyć na malowaną powierzchnię do trzech warstw produktu (chyba że producent rekomenduje mniejszą lub większą ilość warstw – odpowiednie dane powinny znajdować się w Karcie Informacji Technicznej na stronie producenta). Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw należy odczekać co najmniej dwie-trzy godziny.
Całkowity czas schnięcia farby diamentowej wynosi około sześciu godzin. Dopiero po tym czasie będzie można zobaczyć efekt iskrzenia w całej okazałości.
Błyszcząca farba diamentowa – właściwości i cena
Farba o efekcie diamentowego pyłu z kolekcji Francesco Guardi to produkt wodoodporny, który można czyścić gąbką zamoczoną w wodzie. Dobrze znosi wysoką wilgotność powietrza panującą w kuchni czy łazience, ale – jak już sygnalizowaliśmy – nie może mieć stałego kontaktu z cieczą.
Farba ozdobna do ścian wypełniona jest drobinkami brokatu skrzącego się pod wpływem padania światła naturalnego lub sztucznego. Zaleca się, aby stosować ją w pomieszczeniach posiadających duży dostęp do dziennego światła. Efekt końcowy jest różny w zależności od tego, ile warstw farby zastosujemy oraz jakich narzędzi do malowania użyjemy.
Warto zapewnić też sobie odpowiedni wybór wersji kolorystycznych. Przykładowo farba diamentowa od Guardi występuje aż w 57 odcieniach! Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na stronie producenta można nabyć puszki w dwóch rozmiarach: 1-litrowe w cenie 146,37 PLN oraz 2,5-litrowe, których koszt zakupu wynosi 318,57 złotych.
Artykuł sponsorowany