urzadzamy24.pl

Blog tematyczny o domu i budownictwie

Dom

Czym są markizy modułowe?

Czym są markizy modułowe?

Trudno wyobrazić sobie wejście do domu czy na taras bez odpowiedniego zadaszenia. Niestety, zwykle projekt budynku nie przewiduje takich zintegrowanych z bryłą domu rozwiązań. Na szczęście dziś do wyboru masz co najmniej kilka opcji. Jedną z nich jest nowoczesna i funkcjonalna markiza modułowa. Opowiemy o tym rozwiązaniu w naszym artykule.

Czym wyróżniają się markizy modułowe?

Na pewno zwróciłeś uwagę na nazwę, która wiele wyjaśnia. Markizy modułowe można z powodzeniem ze sobą łączyć. Każdy z modułów może mieć inny wymiar – tak by stworzyć kompozycję, idealnie dopasowaną do twoich potrzeb. Zadaszenia tego typu można bez problemu zamontować nawet na nietypowej powierzchni.

Dla przykładu – każda markiza może być dopasowana do wnęki okiennej czy drzwiowej, nad którą ją zamontujesz. Krótsza osłoni wejście do domu czy na taras, natomiast dłuższą możesz zamontować nad oknem. Panuje tutaj jednak zupełna dowolność. Konstrukcje są lekkie i można je łączyć w dłuższe ciągi.

Jak zatem widać – markizy modułowe to estetyczne i proste rozwiązanie, które daje nieograniczone wprost możliwości. Montaż nie jest skomplikowany, a cały zestaw montażowy otrzymasz wraz z zamówioną markizą.

Ponadto modułowe markizy występują w różnych wersjach kolorystycznych (najczęściej beżowe, brązowe, szare). Dzięki temu idealnie wkomponują się w elewację budynku.

Markizy modułowe cechują się dużą wytrzymałością; wykonane są z poliwęglanu komorowego, a osadzone w solidnej aluminiowej ramie. Każdy moduł wyposażony jest również w praktyczną rynnę odpływową. Dzięki tym cechom zadaszenie doskonale sprawdzi się zarówno podczas słonecznych dni, jak i w czasie deszczu.

Gdzie warto zamontować markizy modułowe?

Markizy modułowe to bardzo uniwersalne rozwiązanie; sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ciężko byłoby zamontować inne rodzaje zadaszenia. Za ich pomocą osłonisz wejście do domu, przestrzeń na tarasie czy balkonie, a także okna.

Markizy są również chętnie wybierane przez restauratorów. Idealnie dopełniają fasadę budynku, a jednocześnie zapewniają komfort odwiedzającym lokal gościom. Takie markizy sprawdzają się w restauracji, kawiarni czy barze. Są również efektowną osłoną wejścia do sklepu. Warto podkreślić, że zadaszenie powinno się znajdować również nad oknem wystawowym. Narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych produkty w witrynie mogą bowiem ulec uszkodzeniu.

Zastosowanie markiz modułowych pozwala w estetyczny sposób osłonić okno czy drzwi przed słońcem i deszczem. Lekkie konstrukcje dają możliwość łączenia ich w razie potrzeby. Tym samym można je zamontować w zasadzie wszędzie – tak przy domu, jak i restauracji, sklepie czy kawiarni.

Udostępnij