Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Piękne aranżacje ogrodu marzeń

25 stycznia 2022 ogródek aranżacje


Ogród koło domu to miejsce, w którym możemy odpocząć po całym dniu, zrelaksować się, zregenerować siły do dalszych działań. To właśnie tam spędzamy najwięcej czasu wiosenną i letnią porą. Dlatego tak ważna jest odpowiednia aranżacja ogrodu, w którym będziemy mogli bawić się z dziećmi, przyjmować gości, czytać książki, organizować przyjęcia itp.

Odpowiedni plan ogrodu

Zanim przystąpimy do działania i zaczniemy tworzyć nasz ogród marzeń należy przemyśleć kilka kwestii. Dobrym pomysłem byłoby stworzenie planu architektonicznego, dzięki któremu dużo łatwiej będzie posadzić rośliny w odpowiednich miejscach, umiejscowić oczko wodne, postawić altankę. Szkic ogrodu przyda się także przed przystąpieniem do zakupu roślin ogrodowych – będzie można dokładnie się zastanowić, gdzie posadzić rośliny, czy przyda się rabata pod tujami, czy aranżacja ogrodu przy płocie ładnie się komponuje z całą resztą. Warto zaznaczyć, że przed przystąpieniem do realizacji planu, koniecznością jest zbadanie rodzaju gleby jaką posiadamy w swoim ogrodzie. Wilgotność ziemi, jej kwasowość i nasłonecznienie to bardzo istotne czynniki warunkujące posadzenie takich, a nie innych roślin.

Jaki styl ogrodu będzie odpowiedni?

Jeśli chcemy stworzyć piękny ogródek aranżacje różnych stylów będą dla nas bardzo dużą pomocą. To istotna kwestia, aby wybrać odpowiedni klimat, w którym będziemy się czuć znakomicie. Należy także przemyśleć, czy mamy wystarczająco dużo czasu na pielęgnację i dbanie o niego. Dużą popularnością cieszą się ogrody w stylu angielskim, w którym stawia się głównie na naturalność i swobodę, jednak w sposób kontrolowany. Jest jednym z najłatwiejszych aranżacji do realizacji, nie wymaga wyszukanej roślinności. Ogród w stylu japońskim to już zupełnie inna bajka. Wymaga milimetrowej dokładności, wyszukanych roślin i stworzeniu klimatu na wzór orientalny. Tutaj każde drzewko lub roślina musi mieć swoje miejsce. Ogród w stylu wiejskim polega na naturalności, swobodzie ale i na stworzeniu pozornego chaosu. Wykorzystuje się naturalne surowce, takie jak drewno i kamień. Jeśli zależy nam nam na minimalistycznym wyglądzie ogrodu, to warto postawić na styl nowoczesny. Tutaj dużą rolę będą odgrywać uporządkowane, proste kompozycje i geometryczny układ.

Ogród to miejsce, w którym możemy spędzać wspaniale chwile z rodziną i przyjaciółmi. Po ciężkim dniu pracy będzie naszym azylem, w którym odpoczniemy i zregenerujemy siły. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie jego zaaranżowanie i dobór roślin, dzięki którym przebywanie w nim będzie naszą wielką radością.

Redakcja urzadzamy24.pl

Witamy na TopRemont.pl – serwisie, który powstał z pasji do budownictwa, technologii RTV i AGD, ogrodu oraz remontów. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy z zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ogrody projekt
wiatrołap inspiracje

Jesteś zainteresowany reklamą?

wiatrołap inspiracje