urzadzamy24.pl

Blog tematyczny o domu i budownictwie

Ogród

Jak dbać o trawy ozdobne w ogrodzie?

Jak dbać o trawy ozdobne w ogrodzie?

Każdy ogrodnik chce dbać o swój ogród, by był piękny i estetycznie urządzony. Dobrze jest dobrać odpowiednie ozdobne rośliny, które będą urozmaicały ogród.

Jakie rośliny wybrać do ozdoby ogrodu?

Gdy chcemy wybrać rośliny, które będą ozdabiały ogród, to musimy brać także pod uwagę to, w jakim miejscu mają one rosnąć i czy są wymagające w obsłudze. Warto postawić na trawy ozdobne, które są bardzo wytrzymałymi roślinami i pięknie wyglądają. Takie ozdobne trawy mogą rosnąć wysoko i dzięki temu zakryją na przykład ściany domu czy altanki lub garażu. Rośliny te kochają słońce, więc dobrze jest je posadzić w dobrze nasłonecznionym miejscu. Gdy ozdobna trawa będzie w dobrym miejscu, to pięknie odwdzięczy się swoim wyglądem, który będzie zachwycał każdego. Warto też dodać, że są różne odmiany takiej trawy i można je dobrać pod względem wielkości, na jaką mają urosnąć oraz koloru. Dzięki temu można mieć piękny i kolorowy ogród tuż pod domem.

Z czym można połączyć ozdobne trawy ?

Jeśli chcemy, by nasz ogródek nie składał się tylko z traw, to można je w łatwy sposób połączyć z innymi roślinami. Z czym łączyć trawy ozdobne, by wszystko wyglądało estetycznie? Najlepiej jest połączyć trawy z bylinami takimi jak: żurawki, jeżówki czy mogą być także sadzone w pobliżu drzew. Posadzone trawy pod koronami drzew tworzą ciekawe tło dla całego ogrodu, zwłaszcza jeśli użyjemy różnych odmian trawy. Te rośliny znakomicie będą wyglądały także w towarzystwie kolorowych kwiatów, które są umieszczone przy tarasie lub przy oczku wodnym. Można je również posadzić przy kwiatach cebulowych takich jak tulipany. Zyskamy tym pięknie udekorowany ogród, który będzie niesamowicie kolorowy.

Jakie są właściwości ozdobnej trawy?

Trawy ozdobne do ogrodu mają wiele zalet, dzięki czemu są tak kochane przez wszystkich ogrodników. Nie są także zbyt wymagające rośliny. Trawy rosną bardzo szybko, przez co nie trzeba długo czekać na efekt. Są to zazwyczaj pierwsze rośliny, które sadzi się w swoim ogrodzie, gdy rozpoczyna się przygodę z ogrodnictwem. Ozdobne trawy mogą również osłonić oraz zasłonić różne miejsca w ogrodzie, które chce się ukryć.

Ozdobne trawy to niesamowite rośliny, które są idealne do każdego ogrodu. Mogą rosnąć praktycznie na każdej ziemi. Trzeba tylko pamiętać o tym, by je podcinać raz na jakiś czas, jeśli chcemy uzyskać jeden poziom trawy. Dobrze jest posadzić trawy na jesień lub na wiosnę. Warto zostawić sadzonki trawy z własnej uprawy, by później można było je rozmnażać w swoim ogrodzie.

Udostępnij