urzadzamy24.pl

Blog tematyczny o domu i budownictwie

Dom

Dlaczego warto postawić na światło ledowe?

Nowoczesne oświetlenie LED ma bardzo wiele zalet, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Światło ledowe występuje w wielu wariantach, dlatego też wyróżnia się bardzo szerokim zastosowaniem. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim taśmy LED, oczka świetlne, reflektory, plafony i tradycyjne lampy sufitowe.

Jakie największe atuty?

Oświetlenie ledowe wyróżnia się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż na przykład klasyczne żarówki, czy też świetlówki kompaktowe. Rachunki za energię elektryczną cały czas idą w górę, dlatego też warto jak najszybciej postawić na energooszczędną technologię. Do największych zalet należy zaliczyć także długi czas pracy. Nowoczesne diody LED są nie tylko ekonomicznym, ale również ekologicznym rozwiązaniem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma nawet najmniejszego problemu z ich utylizacją. Oryginalne diody LED oparte są na zwykłym układzie elektronicznym, który podlega całkowitemu recyklingowi. Jest to najlepsza alternatywa dla klasycznych żarówek, które w swoim składzie mają świetlówki.

Profesjonalne oświetlenie dla wymagających użytkowników

Światło ledowe zapewnia sterowalność. Żarówki LED zaprojektowane zostały w taki sposób, aby poszczególni użytkownicy mogli je w zależności od indywidualnych potrzeb ściemnić lub rozjaśnić. W niektórych modelach istnieje również możliwość zmienienia barwy światła. Żarówki LED rozgrzewają się dużo słabiej niż konkurencyjne źródła światła. Temperatura rośnie tak naprawdę przede wszystkim w tylnej części układu. Dzięki takiej konstrukcji nie ma ryzyka przypadkowego oparzenia. Większość lamp powiada dekoracyjne osłony wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż szkło, które po rozbiciu tworzy ostre odłamki.

Jakie oświetlenie ledowe wybrać?

Aby wybrać porządne oświetlenie ledowe w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jasność głównego źródła światła. W pokoju dziennym najlepiej sprawdzą się diody LED powyżej 650 lumenów. Oprócz jasności warto zwrócić uwagę także na barwę światła. Jak powszechnie wiadomo barwy zimniejsze są znacznie ciemniejsze od barwy ciepłej. W pokoju najlepiej sprawdzi się światło białe. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na gwint. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie żarówki LED z gwintem G14 i E27. Małe gwinty (G14) doskonale sprawdzą się w wąskich oprawach. Żarówki z dużym gwintem (E27) przeznaczone są z kolei do większych opraw.

Udostępnij