Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jakie są rodzaje osłonek na doniczki?

21 października 2022 rodzaje osłonek na doniczki


Osłonki na doniczki to takie elementy, które potrafią w wyjątkowy sposób przyozdobić wiele kwiatów doniczkowych. Jeśli są one gustownie dobrane do wnętrza, w którym się znajdują, to wówczas dodają mu niesamowitego uroku oraz unikalnego charakteru. Można nimi ozdobić nie tylko salon czy sypialnię, lecz także balkon oraz taras. Jakie są rodzaje osłonek na donice oraz jaka jest ich funkcja?

Osłonki na doniczki a ich istotna rola

Wszystkie posadzone w donicach kwiaty wymagają podstawki, na której będzie zbierać się woda. Rolę tę potrafią także doskonale spełniać osłonki na donice metalowe oraz wykonane z wielu innych tworzyw. Ze względu na ciekawy wygląd umożliwiają one sprytne ukrycie doniczek produkcyjnych oraz takich, które wizualnie nie prezentują się zbyt atrakcyjnie.

Osłonki na doniczki to bardzo praktyczne pojemniki, do których można bez problemu włożyć każdą donicę z kwiatami, ale pod warunkiem, że jest dobrze dopasowany rozmiar. W przeciwieństwie do zwykłych doniczek, osłonki nie posiadają otworów służących do odprowadzania nadmiaru wody, zatem nie trzeba ich umieszczać na podstawce.

Osłonki na doniczki – https://www.sklep.cermax.com.pl/pl/10-donice-i-oslonki-ceramiczne to takie produkty, które pozwalają dowolnie kształtować aranżację każdego wnętrza bez potrzeby przesadzania rośliny do takiej donicy, która byłaby idealna. W zależności od wystroju wnętrza czy poru roku, każdy klient zakupić takie osłonki, które idealnie wpiszą się w aranżację danego wnętrza.

Jakie są rodzaje osłonek na doniczki?

Dobór osłonek na doniczki nigdy nie powinien być przypadkowy. Podczas zakupu warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na ich kształt, wielkość, kolorystykę oraz tworzywo, z którego zostały wykonane. Biorąc pod uwagę ostatni aspekt wyróżnia się:

  • osłonki ceramiczne – które to charakteryzują się tym, że są bardzo trwałe oraz estetycznie wykonane. Można je bez problemu dopasować zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrz. Ich wyjątkowa dekoracyjność sprawia, że znajdujące się w nich kwiaty tworzą wraz z nimi spójną, estetyczną całość.
  • osłonki betonowe – które charakteryzują się tym, że są bardzo solidne oraz odporne na uszkodzenia. Doskonale nadają się do wielu niewielkich roślin, na przykład: sukulentów. Ich surowy charakter sprawia, że doskonale prezentują się we wszystkich wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym.
  • osłonki plecione – które to są wykonane z naturalnego surowca -wikliny lub trawy morskiej. Posiadają one kolor ciemnego lub jasnego brązu, a to sprawia, że prezentują się bardzo naturalnie. Potrafią one być wyjątkową ozdobą wielu mieszkań, balkonów oraz tarasów.
  • osłonki plastikowe – są one wykonane ze sztucznego tworzywa, a wiele osób wybiera je ze względu na atrakcyjną cenę. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej oraz różnorodnym rozmiarom można z ich pomocą niskim kosztem odświeżyć każde wnętrze.
  • osłonki szklane – które to odznaczają się od pozostałych tym, że przepięknie odbijają światło. Ostatnio na topie są osłonki ze szkła typu crackle, czyli z efektem spękania. Najoryginalniej prezentują się one w duecie ze storczykami.

W sprzedaży dostępne są również osłonki na donice metalowe, które to posiadają bardzo ciekawy wygląd i potrafią w wyjątkowy sposób uatrakcyjnić niejedno wnętrze. Bardzo pięknie i oryginalnie prezentują się osłonki wykonane ze stali nierdzewnej. Są one bardzo wytrzymałe oraz trwałe. Sprawdzają się doskonale zarówno wewnątrz mieszkań, jak i na zewnątrz. Najbardziej uniwersalne są osłonki ażurowe w kolorze bieli oraz srebra.

Obecnie wybór osłonek na doniczki jest bardzo duży, zatem każdy klient może wybrać takie, które będą pasować idealnie do jego mieszkania.

Redakcja urzadzamy24.pl

Witamy na TopRemont.pl – serwisie, który powstał z pasji do budownictwa, technologii RTV i AGD, ogrodu oraz remontów. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy z zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

schody modułowe
komody do sypialni

Jesteś zainteresowany reklamą?