urzadzamy24.pl

Blog tematyczny o domu i budownictwie

Dom

Taśmy odgradzające – gdzie można je wykorzystać?

Taśmy odgradzające – gdzie można je wykorzystać?

Nie da się ukryć, że podczas wielu rodzajów prac i w wielu branżach przemysłowych, konieczne jest zachowanie wysokiego standardu bezpieczeństwa. Nie ukrywajmy, ale przepisy BHP jasno określają, jak zaaranżować dane stanowisko pracy lub oznakować miejsca niebezpieczne, by pracownicy w tym momencie zachowali wzmożoną czujność. Jednym z kluczowych akcesoriów, które przydają się zarówno w kontekście znakowania jak i zabezpieczania są taśmy odgradzające. Gdzie można je więc wykorzystać?

Taśmy odgradzające do oznaczenia awarii maszyny

Taśmy odgradzające z pewnością znajdują wyjątkowo wiele zastosowań. Jednocześnie warto wyróżnić ich wyjątkową rolę, którą spełniają podczas oznaczenia awarii maszyny lub danego urządzenia. Z pewnością świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że w zakładach przetwórczych i przemysłowych, naczelną pracę wykonują wielkogabarytowe sprzęty, które w wyniku intensywnej eksploatacji mogą ulec awarii. Wówczas pracownicy powinni zostać nie tylko o tym odpowiednio poinformowani, ale także powinien zostać ograniczony ich dostęp do danego urządzenia. Tu właśnie sprawdzą się najlepiej taśmy odgradzające. W przypadku taśm odgradzających mówimy o widocznym i czytelnym oznakowaniu odnośnie tego, że nie powinniśmy się do danej maszyny zbliżać, gdyż grozi to nam niebezpieczeństwem. Warto więc zadbać o to, by zakłady przemysłowe zawsze miały na stanie odpowiednią ilość tego typu taśm odgradzających.

Taśmy odgradzające do oznaczenia powierzchni magazynu wyłączonej z użytkowania

Powierzchnie magazynowe są ogromne, a często zdarza się tak, że na posadzkę wyleją się tłuste lub chemiczne substancje, które akurat były transportowane. Wówczas podłoga wymaga odpowiedniej dezynfekcji i odkażenia, a zanim przyjedzie odpowiednia firma, która się tym zajmie, może minąć sporo czasu. Znów więc uwidacznia się rola taśm odgradzających, które oznaczą powierzchnię magazynową wyłączoną z ruchu. Taśmy odgradzające pomagają więc również informować pracowników o potencjalnym zagrożeniu.

Taśmy odgradzające do oznaczenia świeżo malowanych powierzchni

Magazyny czy hale przemysłowe również często wykonują malowanie podłogi, ścian, czy nawet konkretnych linii ewakuacyjnych. Wówczas pracownicy mogą na nie niechcąco nadepnąć, a cały efekt zostanie zniszczony. Znów można wykorzystać taśmy odgradzające, by odpowiednio oznakować daną, świeżo pomalowaną powierzchnię i wyłączyć ją z ruchu. Jak więc widać, taśmy odgradzające są wyjątkowo nieocenionym akcesorium, które sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Udostępnij