urzadzamy24.pl

Blog tematyczny o domu i budownictwie

Dom

Przytulna sypialnia – o czym pamiętać przy jej aranżacji?

Przytulna sypialnia – o czym pamiętać przy jej aranżacji?

Sypialnia to wyjątkowa przestrzeń. Zastanawiając się nad tym, jak powinna wyglądać mamy świadomość tego, że przy jej aranżacji nikt nie może nam niczego narzucić. To przecież nasze i tylko nasze królestwo. Jeśli jednak marzy się nam przytulna sypialnia, do której chce się wracać po dniu spędzonym w pracy, czasem warto zapoznać się z poradami ekspertów.

Przytulna sypialnia – podstawowe zasady

Nie ma jednego tylko pomieszczenia, które odgórnie byłoby określane jako miejsce idealne do wypoczynku i snu. Każdy ma własne upodobania, na podejmowane decyzje pewien wpływ ma przy tym także wielkość sypialni. Nie oznacza to jednak, że nie możemy kierować się określonymi wytycznymi, które pomogą nam przeobrazić przestrzeń.
Jedna z najważniejszych zasad mówi o tym, że kolory obecne w sypialni nie mogą być wybierane przypadkowo. Konkretny kolor będzie relaksował, uspakajał i koił nerwy, choć nie brakuje także takich kolorów, które pobudzają do działania. Nie wolno o tym zapominać, bo pomijając ten aspekt możemy czuć się źle nawet w ciekawie urządzonej przestrzeni. Nie można zapominać także o tym, że przytulna sypialnia jest też pomieszczeniem wygodnym. Może być utrzymana w dowolnym stylu, nie może jednak zmuszać nas do nieustannej ostrożności. Meble nie służą do tego, aby je podziwiać, ale do tego, aby z nich korzystać.
Konstruując przytulną sypialnię warto skoncentrować się również na elementach, które często są opisywane jako mniej istotne, w tym na nastrojowym oświetleniu oraz na możliwości łatwego przysłonienia okien. Czasami, z konieczności, sypialnia jest pomieszczeniem pełniącym także dodatkowe funkcje i zmieniającym się choćby w gabinet. Warto jednak dążyć do tego, aby na pierwszy plan wysuwała się jej najbardziej oczywista funkcja miejsca zapewniającego relaks i wyciszenie.

Aranżacja przytulnej sypialni

Jak już wspomniano, nie ma jednego stylu, który pasowałby do przytulnego pomieszczenia. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że jedne wywiązują się z tego zadania znacznie lepiej niż inne. Tu warto wspomnieć choćby o coraz modniejszym w ostatnich latach stylu boho charakteryzującym się plecionymi meblami, obecnością ciepłych pledów oraz stylowymi dywanami wykonanymi z naturalnych materiałów. Osoby, które wolą pewną oszczędność formalną, a jednocześnie nie wyobrażają sobie rezygnacji z przytulnej sypialni, powinny zainteresować się możliwościami, jakie otwiera przed nimi styl skandynawski. Ten stawia na przyjemność, wygodę oraz przestrzeń, jest więc wymarzony dla tych osób, które nie lubią pomieszczeń zastawionych meblami.

Udostępnij