Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Płytki Lastryko – oryginalne i pełne kolorów aranżacje wnętrz

10 sierpnia 2022 Płytki Lastryko

Moda na płytki typu gres panowała w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Dziś ta syntetyczna imitacja naturalnego kamienia wraca do łask. Płytki Lastryko są trwałe i estetyczne, można je zamówić w różnych wersjach kolorystycznych i są tańszą alternatywą dla naturalnego kamienia, które do złudzenia przypominają granit lub marmur. Dodatkowo plusem gresu jest idealnie płaska powierzchnia, łatwa w czyszczeniu. Lastryko ma duże zastosowanie we wnętrzach, np. jako blaty kuchenne, parapety i różnego rodzaju obudowy łazienkowe.

Płytki typu gres zamiast naturalnego kamienia

Naturalny kamień ma piękny wygląd, lecz jego cena jest znacznie wyższa od płytek Lastryko. Nie wszędzie można zastosować blaty kamienne, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest użycie syntetycznych zamienników. Płytki Lastryko są znacznie prostsze w montażu i są lżejsze od granitu lub marmuru. Plusem tego rozwiązania jest możliwość docięcia i dopasowania płytek, dzięki temu świetnie układają się na podłodze tworząc nowoczesną i estetyczną powierzchnię. Można zamówić płytki z lekkim połyskiem, a wówczas wnętrza będą wyglądały bardziej reprezentacyjnie. Sprawdzą się nie tylko w domu, ale też w pomieszczeniach użytkowych i budynkach pełniących funkcje publiczne. Płytki z materiału Lastryko posiadają wymagane atesty BHP i mają wysokie normy jeśli chodzi o odporność na ogień.

Nowoczesne wnętrza z płytkami Lastryko

Kolory płytek Lastryko są niezwykle uniwersalne. Szarość to najbardziej klasyczny odcień, który przypomina naturalny kamień, np. granit. Jest jednak łatwiejszy w montażu, lżejszy i oczywiście tańszy. Czarne płytki Lastryko pasują do nowocześnie urządzonych biur – są eleganckie i dobrze współgrają z nowoczesnymi, funkcjonalnymi meblami. Ich zaletą są delikatne plamki przypominające kamyki zatopione w masie. Inny odcień to np. brąz – z ich pomocą urządzić wnętrze w stylu industrialnym. Tworzą unikatową kompozycję na podłogach i zastępują inne dekoracje.

Płytki Lastryko dostępne są w najpopularniejszych rozmiarach. Płytki podłogowe typu gres mają kwadratowy kształt. Natomiast te, przeznaczone na obrzeża ścian są prostokątne. Dlatego łatwo dobrać zestaw płyt podłogowych naśladujących barwę naturalnego kamienia: szarość, beż, brąz lub oryginalną czerń. 

Redakcja urzadzamy24.pl

Witamy na TopRemont.pl – serwisie, który powstał z pasji do budownictwa, technologii RTV i AGD, ogrodu oraz remontów. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy z zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

schody modułowe
komody do sypialni

Jesteś zainteresowany reklamą?