Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Pielęgancja podłóg drewnianych

18 sierpnia 2022 płyn do mycia parkietu


Na żywotność podłogi drewnianej wpływa jej właściwa pielęgnacja. Dlatego też należy pamiętać o używaniu specjalnych kosmetyków przeznaczonych do jej mycia. Niewłaściwy preparat nie tylko nie będzie optymalnie chronił podłogi, ale również może skutkować jej uszkodzeniem. Mycie parkietu powinno odbywać się ze szczególną regularnością. W jaki sposób i czym myć podłogi drewniane?

Regularna pielęgnacja podłogi drewnianej

By cieszyć się pięknym parkietem przez długie lata, musimy zwrócić szczególną uwagę na codzienną pielęgnację. Należy jasno zaznaczyć, że nie są to bardzo czasochłonne zajęcia, a ich wykonanie nie wpływa drastycznie na wydłużenie czasu porządków domowych. W pielęgnacji podłogi drewnianej najważniejsza jest systematyczność. Najlepszym rozwiązaniem jest codzienne jej sprzątanie, które pozwala na wyeliminowanie szybko powstających plam na parkiecie oraz rys. Istotne znaczenie ma tutaj płyn do mycia drewna, który powinien zostać zakupiony w profesjonalnym sklepie.

Co wchodzi w skład systematycznej pielęgnacji podłogi drewnianej?

Pierwszym korkiem, który pomoże uchronić parkiet przed zarysowaniem, jest położenie odpowiedniej wielkości chodnika przy wejściu. Zatrzyma on drobinki piasku, które są najczęstszą przyczyną uszkodzenia podłogi drewnianej. Warto również pod wszelkie ostre zakończenia mebli, w tym krzeseł podkleić specjalne nakładki, wykonane z filcu. Należy pamiętać również, aby dokładnie i szybko wycierać nowo powstałe plamy – najlepiej wykonać to ręcznikiem papierowym bądź mokrą szmatką. Ostatnim, najważniejszym krokiem do pięknego parkietu jest używanie specjalnych płynów przeznaczonych do sprzątania. Mycie parkietu powinniśmy przeprowadzać regularnie przy pomocy miękko zakończonych urządzeń.

Płyn do mycia drewna

Jak wyżej wspomniano, w pielęgnacji podłogi drewnianej niezwykle ważne jest codzienne mycie. Należy wykonywać je przy pomocy specjalnych płynów. Jednym z najczęściej wskazywanych problemów jest dobór detergentu do parkietu lakierowanego. Parkiet lakierowany jest bardziej odporny na uszkodzenia, ponieważ jego powierzchnia jest twarda. Dzięki temu jego pielęgnacja jest prostsza. Jednak w tym przypadku również należy zaopatrzyć się w płyn do mycia parkietu lakierowanego. Najczęściej jest to środek beztłuszczowy, który nie pozostawia smug na pięknie błyszczącej podłodze.

Płyn do parkietów lakierowanych może być użyty do parkietu lakierowanego z wykończeniem:

  • błyszczącym,
  • matowym,
  • półmatowym.

Redakcja urzadzamy24.pl

Witamy na TopRemont.pl – serwisie, który powstał z pasji do budownictwa, technologii RTV i AGD, ogrodu oraz remontów. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy z zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

schody modułowe
komody do sypialni

Jesteś zainteresowany reklamą?