urzadzamy24.pl

Blog tematyczny o domu i budownictwie

Dom

Jaki filtr do oczyszczacza Daikin sprawdzi się najlepiej?

Jaki filtr do oczyszczacza Daikin sprawdzi się najlepiej?

Osoby, które korzystają z oczyszczacza powietrza, koniecznie muszą pamiętać o regularnej wymianie filtrów. Tylko wtedy zyskuje się pewność, że urządzenie działa jak należy, skutecznie pochłaniając alergeny, pyłki, bakterie i smog, które niekoniecznie mają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Warto wiedzieć, jaki filtr do oczyszczacza Daikin sprawdzi się najlepiej, by móc wybrać ten najskuteczniejszy.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Trzeba pamiętać o tym, że filtr do oczyszczacza Daikin doskonale sprawdza się w okresie jesienno–zimowym, jednak z pewnością warto korzystać z niego przez cały rok. Urządzenie oczyszczające powietrze doskonale sprawdza się, jeśli chodzi o skuteczne wyłapywanie zanieczyszczeń, które mogą wykazywać negatywny wpływ na ludzkie samopoczucie i zdrowie.

Trzeba jedynie pamiętać o tym, że oczyszczacz powietrza działa w odpowiedni sposób tylko wtedy, kiedy wyposażony jest w odpowiednie filtry powietrza. To właśnie one odpowiedzialne są za zatrzymywanie szkodliwych związków chemicznych, alergenów i pyłków, a także zatrzymywanie ich w urządzeniu i zapobieganie ponownemu przedostaniu się do powietrza.

Filtr do oczyszczacza Daikin i jego rodzaje

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dostępne w sklepach urządzenia do oczyszczania powietrza wyposażone są w filtry różnego rodzaju. Warto również pamiętać o tym, że lepsze modele posiadają więcej niż jeden filtr, co pozwala na jeszcze lepsze wyłapywania różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Nie wszyscy użytkownicy oczyszczaczy powietrza zdając sobie sprawę z tego, że wybór właściwego wkładu filtrującego to decyzja kluczowa dla skuteczności pracy oczyszczacza. Do najczęściej spotykanych filtrów na rynku należą filtry węglowe, HEPA, wodne i jonowe. W sklepach można kupić także zestawy zintegrowane, dlatego wybór jednego, konkretnego filtra może być naprawdę trudny.

Filtr węglowy

Jeśli chodzi o filtr do oczyszczacza Daikin, to bardzo popularny jest filtr węglowy, który przypomina z wyglądu grubą tkaninę filtracyjną. Wyposażona jest ona w kilka warstw węgla aktywowanego, który doskonale pochłania różnego rodzaju zanieczyszczenia z powietrza. Wkład węglowy charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością pracy, dodatkowo pochłania szkodliwe dla zdrowia substancje takie jak smog czy też dym z papierosów. Filtry węglowe doskonałe są, jeśli chodzi o alergików, bowiem świetnie zatrzymują zarodniki pleśni i krążące w powietrzu alergeny.

Filtr HEPA

Osoby kupujące filtr do oczyszczacza Daikin z pewnością powinny wziąć pod uwagę filtr HEPA, który stanowi jedną z najbardziej skutecznych propozycji. Przybiera on postać gęstej siatki, która ułożona jest w różnych kierunkach. Zdarza się, że producenci oczyszczaczy układają siatkę tak, że przypomina ona nieco harmonijkę. Ten prosty zabieg pozwala zwiększyć powierzchnię wkładu, znacznie zwiększając jego żywotności i wydajność.

Filtry HEPA doskonale sprawdzają się, jeśli chodzi o wyłapywanie bardzo drobnych zanieczyszczeń, a także pyłków, zarodników pleśni czy też alergenów.

Udostępnij