urzadzamy24.pl

Blog tematyczny o domu i budownictwie

Dom

W jakich pomieszczeniach warto umieścić obrazy z krajobrazami?

W jakich pomieszczeniach warto umieścić obrazy z krajobrazami?

Ludzie od zawsze zdobili ściany swoich domostw. Kiedyś były to malunki w jaskiniach, potem obrazy w masywnych ramach, a teraz plakaty i zdjęcia na płótnach. Przedstawiać mogą one najróżniejsze tematy, od zawsze popularnością cieszyły się jednak natura i krajobrazy. To zresztą nie dziwi, ponieważ przyroda jest naprawdę zachwycająca. W jakich pomieszczeniach warto umieścić obrazy z krajobrazami?

Zachód słońca w sypialni

Są krajobrazy, które mają kojącą energię. Należą do nich przestrzenie skąpane w promieniach zachodzącego słońca. Wyróżniają je ciepła kolorystyka oraz marzycielski ton. Przywołuję one pozytywne skojarzenia związane z wakacjami i długimi dniami lata. Z powodu emocji, jakie wywołują, idealnie nadają się do sypialni. Krajobrazy tego typu uspokoją zmysły przed snem i pozwolą odpocząć. Często pomagają one rozmarzyć się, a co za tym idzie, zapomnieć o codziennych troskach. Poza tym przypominają one, jak piękny potrafi być świat.

Zachwycające krajobrazy w salonie

Krajobrazy obrazy można śmiało zawiesić w salonie. Co jednak powinny przedstawiać? Wiele zależy od pomysłu na aranżację. Często obrazy pełnią w nich mocniejszy akcent. Z tego powodu można zdecydować się na bardziej spektakularną panoramę. Może on przedstawiać widok z lodu ptaka na góry i ich skaliste szczyty, wodospad, rozgwieżdżone niebo, nurt biegnącej rzeki, czy morską latarnię w trakcie sztormu. Taki obraz będzie przykuwał wzrok i sprawi, że salon zyska na kolorycie. Siedząc na kanapie, dobrze jest czasem przypomnieć sobie, jak wielką moc ma Matka Natura.

Sielski krajobraz do biura

Krajobraz i natura to również odpowiednie tematy dla pomieszczeń biurowych oraz gabinetów. Trzeba jednak zadbać o to, aby stanowiły one bardziej tło i nie przyciągały zbytnio uwagi. Ich zadaniem jest przede wszystkim tworzenie przyjaznego otoczenia. Warto więc postawić na takie widoki jak wiosenna łąka, wiejska droga prowadząca w dal, jesienny las, pola rzepaku bądź słoneczników czy łagodne wzgórza i jeziora. Są to krajobrazy, które wzbudzają dobre emocje, pozwalając poradzić sobie ze stresem doświadczanym w miejscu pracy. Zarazem nie prowokują i nie dominują w gabinecie.

Krajobrazy obrazy to ponadczasowy temat. Ludzie zawsze będą zachwycać się tym, jak natura potrafi być piękna, a często nieokiełznana. Widoków przyrody jest bardzo dużo, łatwo więc dobrać je do charakteru pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że określone krajobrazy będą wzbudzać konkretne odczucia, przekładając się na atmosferę, jaka panuje w pomieszczeniu.

Udostępnij