urzadzamy24.pl

Blog tematyczny o domu i budownictwie

Dom

Świece dla psów – jak to działa?

Świece dla psów – jak to działa?

W sklepach zoologicznych można obecnie kupić świece dla psów. Co to za świece? Kiedy warto je stosować? Sprawdź więcej informacji na ich temat!

 

Wielu właścicieli psów boryka się z problemem nieprzyjemnego zapachu tych zwierząt w domu, na przykład po spacerze czy wtedy, gdy psiak przez przypadek załatwi swoją potrzebę w domu. Wtedy rozwiązaniem mogą być świece dla psów (dostępne w sklepie mascota.pl), które reklamowane są jako skuteczne neutralizatory zapachów. Co warto o nich wiedzieć?

 

Czym są świece dla zwierząt?

Produkty określane jako świece dla psów, kotów czy ogólnie jako świece dla zwierząt to rodzaj świec, które komponowane są z myślą o zwierzętach. Ich głównym celem jest neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, które mogą wywoływać zwierzęta.

 

Świece dla zwierząt bazują na składnikach bezpiecznych, naturalnych. Najczęściej są to świece sojowe, do których dodaje się naturalne olejki eteryczne. Oznacza to, że po zapaleniu nie powodują one wydzielania niebezpiecznych składników do powietrza, więc są bezpieczniejsze zarówno dla zwierzęcia, jak i dla jego właściciela.

 

Po zapaleniu świece dla psów mogą szybko poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami, które pojawiają się w pomieszczeniach i dodatkowo nadać im atrakcyjny aromat zależnie od wybranej wersji świecy.

 

Jak pachną świece dla zwierząt?

Producenci oferujący świece dla psów i innych zwierząt mogą zaoferować je w wielu ciekawych aromatach do wyboru. Na co warto się zdecydować?

 

Popularne są między innymi świece pachnące sosnowym lasem, ale również można wybrać takie, które mają kwiatowy aromat lawendy albo orzeźwiającą woń cytrusową. Można też spotkać się z innymi rodzajami zapachów, na przykład orientalnymi, dlatego można łatwo dopasować je do własnych gustów.

 

Aromaty powstają na bazie naturalnych olejków i komponowane są w taki sposób, aby szybko neutralizować nieprzyjemne zapachy zwierząt. W rezultacie bardzo dobrze je likwidują i powodują, że dom pachnie zachwycająco.

 

Kiedy warto stosować świece dla zwierząt?

Produkty jak świece dla psów są polecane przede wszystkim dla tych właścicieli psiaków, którzy chcą łatwo zamaskować nieprzyjemne zapachy w domu wywołane przez swoich pupili.

 

Doskonale nadają się one między innymi do zamaskowania zapachów psów po spacerze, tak zwanego zapachu „mokrego psa”. Również mogą one zneutralizować zapachy po wypadkach jak obsikanie podłogi.

 

Polecane są one również dla właścicieli kotów, ponieważ mogą łatwo usunąć zapach kociej kuwety.

 

Aby zneutralizować zapach, wystarczy zapalić świecę, a następnie ustawić ją w bezpiecznym miejscu na przynajmniej 2 godziny. W tym czasie świeca będzie mogła skutecznie zredukować nieprzyjemny zapach i sprawić, że wnętrze będzie ładnie pachniało.

 

Gdzie można kupić świece dla psów?

Obecnie produkty jak świece dla psów oraz dla innych zwierząt są oferowane w wielu sklepach. Można kupować je między innymi w sklepach zoologicznych, które działają stacjonarnie i przez internet.

 

Cena to około 50-60 złotych zależnie od pojemności świecy i producenta. Dokładne oferty można sprawdzić już teraz w internecie.

 

 

 

Udostępnij