pozycjonowanie katowice

Pozycjonowanie Katowice od podstaw - elementy składowe skutecznej optymalizacji

Marketing przez ostatnie lata w dużej mierze przeniósł się do internetu. W rezultacie blisko 93% osób robiących zakupy online, swoje poszukiwania poprzedza wyszukaniem w Google. Ta statystyka jasno m czytaj więcej »

łóżka na WYMIAr

Miękkie i wygodne

Solidne Warszawa to doskonała jakość, wykonywana na zlecenie. Łóżka mogą być dębowe, sosnowe, modrzewiowe. Porządnej klasy łóżka są na pewno godne uwagi i mają znaczenie. Niejedna osoba o tym wie i czytaj więcej »

karma Raw Paleo

Ochrona przeciw insektom dla psa – obroża

Podczas opiekowania się psem bez względu na jego wiek, rasę i wielkość bardzo ważnych jest kilka czynników. Należą do nich przede wszystkim żywienie, regularne spacery, zabawa, kosmetyka, a także wiz czytaj więcej »

adwokaT cZELADź

Usługi prawnicze

Wybór prawników jest wystarczająco duży żeby każdy mógł trafić do właściwej osoby. Jeśli jednak z czasem prawnicy zaczną być w Polsce jeszcze bardziej popularni to może się to zmienić. Na całe szczęś czytaj więcej »

ołówki Z NADRUKIEm

Najtrwalsze i praktyczne ołówki z nadrukiem

Decyzja o wykorzystaniu profesjonalnych ołówków reklamowych wcale niekoniecznie musi być taka łatwa jak ci się wydaje. Czasami musisz się zastanowić trochę bardziej dokładnie nad takimi ofertami, aby czytaj więcej »

POZYCJONOWANIe stron KATOWICe

Jak stworzyć popularną stonę firmową?

Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą doskonale wie, że posiadanie firmowej witryny internetowej jest dzisiaj koniecznością. Potencjalni nabywcy produktów i usług właśnie w sieci obecnie w pier czytaj więcej »

 

Ochrona przeciw insektom dla psa – obroża

Podczas opiekowania się psem bez względu na jego wiek, rasę i wielkość bardzo ważnych jest kilka czynników. Należą do nich przede wszystkim żywienie, regularne spacery, zabawa, kosmetyka, a także wizyty weterynaryjne. Podobnie, jak w przypadku ludzi dla psów ważna jest również profilaktyka zdrowotna. Jednym z jej głównych aspektów jest profilaktyka przeciw różnego rodzaju pasożytami i insektami. Zwierzęta, podobnie jak człowiek narażone są na różnego rodzaju pogryzienia i atak insektów.

Jakie insekty i pasożyty atakują psa?

Jednym z insektów, który najczęściej boleśnie gryzie naszego czworonoga jest komar. W okresie wiosennym i letnim plaga tych latających owadów jest ogromna i ciężko się przed nimi uchronić. Kolejnym z pasożytów, który najczęściej atakuje czworonoga, jest stawonóg zwany kleszczem. Ten pasożyt jest niezwykle groźny ze względu na to, że bardzo często roznosi chorobę zwaną boreliozą, która osłabia układ immunologiczny i powoduje różnego rodzaju spustoszenie w organizmie. Wbrew pozorom borelioza nie dotyka jedynie człowieka. Kleszcz przenoszący tę chorobę gryzie zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Trzecim najczęstszym insektem i pasożytem, który lubi bytować na psie, jest pchła. Powoduje ona nieprzyjemne swędzenie poprzez to, że boleśnie gryzie i powoduje liczne podrażnienia skóry. Zdarza się również, że pies atakowany jest przez bakterie świerzbowca, które powodują liczne podrażnienia skóry, swędzenie, a w efekcie liczne rany na ciele, które mogą prowadzić do wyłysienia i innych poważniejszych chorób.

Jak uchronić psa przed pasożytami i różnego rodzaju insektami? https://www.dlalasucha.pl/produkty/3624/raw-paleo karma raw paleo

Dla każdego zwierzęcia, w tym również psa znaczenie ma profilaktyka. W czasie trwania sezonu wiosennego i letniego warto zastosować środki, które pomogą uchronić pupila przed inwazją groźnych insektów i pasożytów. Warto zaznaczyć, że najczęściej jest to zabieg jednorazowy, którego działanie trwa przez miesiąc bądź trzy miesiące.

Co zastosować, aby ochronić psa? karma raw paleo

Wśród produktów, które każdy właściciel może zastosować profilaktycznie, znajdują się krople, proszki, a także obroże przeciw insektom. Najlepszym wyborem jest obroża przeciw insektom, ponieważ czas jej działania jest najdłuższy, a obroża działa nieprzerwanie. Obroża przeciw insektom jest najlepszym wyborem ze względu na to, że jest to produkt do stosowania zewnętrznego, więc nie istnieje ryzyko, że pies zmyję za siebie środek tak, jak w przypadku kropli czy proszku.

Cechy charakterystyczne obroży przeciw insektom

Obroża przeciw insektom dla psa dostosowana jest do każdego obwodu szyi, dlatego nie ma ryzyka, że nie znajdziemy odpowiedniego rozmiaru. Ponadto obroża przeciw insektom dla psa jest wąska, dlatego może być stosowana równocześnie z klasyczną obrożą, do której zapinana jest smycz. Rozwinięta technologia produktów skierowanych dla zwierząt pozwoliła, także stworzyć produkty, które nie powodują obtarć i podrażnień u psów, dlatego obroża przeciw insektom może być stosowana stale bez obaw o zdrowie pupila.

Obroża przeciw insektom dla psa - jak wybrać?

Obrożę dla psa przeciw insektom wybiera się podobnie jak tą, którą stosowana jest do smyczy. Ważny jest jej obwód i należy go dobrać tak, aby nie dusić czworonoga. Istotny jest również rodzaj obroży i stężenie środka profilaktycznego. Dla mniejszych psów ilość środka w obroży powinna być mniejsza, natomiast duże psy wymagają wyższego stężenia. Porady na ten temat możemy uzyskać u weterynarza, w sklepie zoologiczny lub na forach tematycznych dotyczących psów. Bezwzględnie należy natomiast pamiętać, że produkt skierowany dla psa nie nadaje się dla kotów. Obroża dla psa przeciw insektom zawiera inne składniki, w wyższym stężeniu, które dla kotów mogą być śmiertelne.